Loading...

Sunday, March 20, 2011

Účesy

Tak ako sú udávané novinky, nové trendy v svete módy, tak isto je to aj vo svete účesov. Každú sezónu sa striedajú nové strihy. Keďže sa trendy striedajú, žiadny z nich nie je nikdy out

Váš účes vám dopomáha k tomu, aby ste nim vyjadrili svoj životný štýl a postoj ku životu či už je to romantika, elegancia, rebelizmus alebo nežnosť.

Dôležité je zvoliť správny účes na danú udalosť či už je to svadba, promócie koncert, rande, dôležitý večer. Nebojte sa zaexperimentovať a využiť vašu fantáziu.

Účes si vyberajte podľa typu vašej tváre, oblečenia, farby a dĺžky vlasov, líčiacich doplnkov a mnoho ďalších faktorov.

Veľmi moderné sú opäť prirodzené dlhé vlasy, ktoré symbolizujú ženskosť. Ženy, ktoré sa takýmito vlasmi pýšiť nemôžu vyriešia problém kúpou príčeskov alebo sa uspokoja aj s krátkymi vlasmi.

Účesy - fotogalériaDámske účesy trendy

Zvláštnosťou nových strihov je ich premenlivosť a úprava na každú príležitosť.

Strihy sú štruktúrou zaujímavé, od hladkého účesu až po kučeravý. Účesy sú vzdušné, ľahké, zladené s farbou pleti alebo farbou oči. Módne sú drdoly, copy, vrkoče, účes s efektom mokrých vlasov, asymetrické krátke strihy, husté ofiny až po obočie, sčesané na bok. Ofiny sú novým trendom, ktoré dodávajú sviežosť pokožky.

Pre perfektný vzhľad môžete využiť špeciálne prípravky ktoré zvyšujú lesk vlasov. Zdravé, dlhé vlasy a dobre upravené sú stále v móde. Jedným z hlavných trendov je ich prirodzenosť.

Predtým než sa rozhodnete pre určitý typ účesu, dôležitý je faktor typ tváre.
V tomto roku si môžte vybrať spomedzi praktických krátkych účesov alebo z možností romantických zapletených dlhých vlasových úprav.

Dámske účesy trendy - fotogaléria
Účesy pre dlhé vlasy

Vypestovanie dlhých vlasov je zdĺhavé, ale v tejto sezóne veľmi trendové. Praktickým účesom je účes rovných vlasov s cestičkou uprostred hlavy. Rovné, ľahko rozstrapatené vlasy, mierne zvlnené, copy rôznych typov a nekonečný rad dokonalej úpravy dotvárajú ženskosť a sviežosť.

Extrémne trendovým účesom je stupňovité zostrihávanie vlasov. Vďaka tomuto strihu vlasy vyzerajú hustejšie. Nech si vyberiete akýkoľvek strih vlasov, dlhé vlasy sú stále plné ženskosti. Hladké vyžehlené vlasy lemujú tvar a robia dobrý dojem. Keď máte vysunuté lícne kosti, takéto vlasy vám pomôžu ich zakryť. Jemné kučery pomáhajú zvýrazniť malú tvár.

Copy - Leto je obdobím, keď dievčina si môže urobiť jednoduchý cop s omotaním farebného šatku a hneď sa jednoduchý účes premení na romantický. Spravenie copa vám nie len ušetrí čas, ale je elegantný aj pre nepredvídavé príležitosti. Môžete ho urobiť aj nižšie u krku. Omotajte gumičku prameňom vlasov. Predtým než spravíte cop, natupírujte si vzadu vlasy a až potom spravte cop.
Vrkoče - Pletené vlasy do vrkočov sú účesy pre každý deň. Klasický jednoduchý vrkoč si môžete vytvoriť za pár minút. Sú rôzne typy aj zložitejších vrkočov, ktoré si skúste vykúzliť zo svojich vlasov. Vrkoče umožňujú fantazírovať a hrať sa s vlasmi. Vrkoče sú jedným z najmodernejších účesov tejto sezóny.
Klasický vrkoč je zapletený z troch prameňov. Vlasy u temene hlavy nezviaž gumičkou, nechaj ich voľne. Prehrab prstami, trochu natupíruj, rozdeľ do troch častí a spleť do vrkoča. Zakončí gumičkou.
Druhý typ vrkoča je točený z dvoch prameňov vlasov. Vlasy zopni vysoko do copa u temena hlavy. Rozdeľ do troch prameňov, dvoch rovnakých a jeden tenký. Dva pramene obmotaj farebnou aplikáciou a každý zakončí gumičkou. Potom oba točte silno a zakončíte opäť gumičkou. Nakoniec tenký pramienok vlasov obtočte okolo koreňa vrkoča. Podľa vlastnej fantázii môžeš z vrkoča urobiť elegantný drdol.
Drdoly - Drdol aj naďalej zostáva v rebríčku stálych moderných účesov. Takýto drdol je praktický a vhodný na každú príležitosť. Pri každej udalosti či už slávnostnej, každodennej je účes štýlový a elegantný. Krása a klasika týchto klasického účesu asi nikdy nevyjdú z módy. Hodia sa ku každému oblečeniu. Pre tento účes musia byť vlasy hladké, nerozcuchané, aby sa nesplietali. Moderným drdolom je uvoľnený nie utiahnutý drdol, s prameňa mi – lokňami po bokoch tváre. Budete pôsobiť mladistvo, ba až dievčensky.
Účesy s mokrým efektom - Jedným z najaktuálnejších účesov tohto roka je účes s efektom mokrých vlasov. V rôznych štýloch účesov sa dá využiť tento efekt. Aj keď tento účes je trendový, nesedí každej žene, pretože odhaľujú rysy tváre. Pri tomto účese je potrebný hrebeň so širšími medzerami, ktorým vosk pekne rozčešete. Letná sezóna navrhuje využiť efekt mokrých vlasov. Hodí sa na rovné vlasy s cestičkou, na vlasy učesané do drdola alebo smerom dozadu s rôznymi variáciami zapletania vlasov.
Vamp štýl - Vamp štýl sa opäť vrátil, objem a veľké lokne hovoria za seba. Objemný účes nadobudnete vyfúkaním vlasov zohnutím hlavy do predklonu. Rukami vlasy prehrabávajte, potom naneste do vlhkých vlasov fixačný prostriedok a opäť fúkajte. Tento účes z vás urobí filmovú hviezdu, napr. Brigitte Bardot. Je čas odvážiť sa byť sexi.

Účesy pre dlhé vlasy - fotogalériaÚčesy pre krátke vlasy

Pre inšpiráciu krátkych účesov tejto sezóny je platinová blond. Intenzívne nádherný obraz krátkych vlasov s dlhou ofinou vám môže poskytnúť perfektný vzhľad.

Nie každej z nás pristanú dlhé vlasy napriek tomu, že sa nám páčia. Módnymi líniami sú ostré a jasné hrany s návratom do osemdesiatych rokov.

Účesy na krátke vlasy majú veľa variácii, módnym účesom je účes stupňovitý strih s hustou ofinou, začesaná na bok. V tomto roku je módny účes strapatý, zostrihaný, asymetrický, zvlnený alebo uhladený s cestičkou.

Snáď najvnímanejším účesom pre krátke vlasy je veľmi krátky chlapčenský strih. Pri tomto účese nepotrebujete ani hrebeň. Rozstrapatené krátke vlasy dodajú mladistvosť a pôvab nejednej žene.

Účesy pre krátke vlasy - fotogalériaSpoločenské účesy

Pri oficiálnych príležitostiach ako je svadba, ples, večierok, návšteva divadla, stužková, maturitný večierok, promócie sa nedá bez okúzľujúceho účesu, ktorý sa hodí na takéto podujatie.

Veľmi elegantným účesom na spoločenské podujatie je drdol alebo vlasy vyčesané dohora. Taký účes si môže dovoliť iba dáma, ktorá má dlhé vlasy.

Kratším vlasom pomôžu príčesky alebo dočasné predlženie vlasov. Drdoly môžu byť uvoľnené, uhladené, so zvlnenými pramienkami vlasov po okrajoch tváre.

Môžete si vybrať aj štýlový zaujímavý účes v podobe vrkoča. Zaujímavými účesmi sú aj jednoduché vrkoče, ktoré je možné upraviť do drdolu.

O nič nezaostávajú ani účesy pre krátke vlasy. V tomto roku chlapčenský strih je moderný a vytvorenie romantického vzhľadu možno docieliť vlasovými doplnkami, kytičkami, kamienkami, sponkami, čelenkami a pod.

Spoločenské účesy - fotogaléria

Svadobné účesy

Plánovanie svadobného dňa je veľmi zodpovedné a zároveň náročné. Dobre zvolený účes môže ponúknuť veľmi krásny pohľad na nevestu. Ak robíte výber pre šaty, urobte si včas výber aj pre svoj účes.
Vyzerať veľmi elegantne, očarujúco, je nielen byť dobre oblečená, ale aj mať dobrý účes. Účes by mal byť žiarivý a zvodný. Trendom svadobných účesov sú účesy v retro štýle, bob účes a mnohé účesy učesané do drdola. Retro štýl je zameraný hlavne na upravenie ofiny, ktorá je zastrihnutá tesne nad očami. Pri účese bob nepotrebujete veľa vlasovej kozmetiky, lebo tvar účesu drží vďaka skvelému strihu. Drdol je vhodný účes aj pre nižšie postavy, pretože opticky predlží postavu. Tento účes sa dá vytvoriť iba z dlhých vlasov, ale aj pomocou príčeskov alebo dočasným predlžením vlasov.
Každý účes závisí od vášho výberu a závisí aj od toho čo vás najviac fascinuje a ktorý vám najviac pristane.

Svadobné účesy - fotogaléria


Pánske účesy

Nielen ženy sa chcú páčiť mužom, ale aj muži sa chcú páčiť ženám. Muž chce byť atraktívny, rovnako túži, aby jeho vzhľad prilákal krásne oči ženy. Móda pre mužov sa mení rovnako ako u žien. Stále sú módne krátke účesy. Klasický krátky účes znamená jednoduchosť a minimálna starostlivosť o vlasy.
V dnešnej dobe nie je len oblečenie, obuv a drahý parfum štandard krásy, ale hlavne účes. Módnym účesom muž môže získať viac sebavedomia. Pánske účesy sú niekedy tak zložité ako aj dámske. Pestrá paleta stylingových prípravkov dáva možnosť úpravy vlasov. Pri riedkych alebo jemných vlasoch je udržovať vlasy čo v najkratšom strihu. Pomocou prípravkov dáte vlasom objem.

Trendové sú takzvané retro účesy. Vyčesané predné vlasy aj s ofinou do výšky je skvelý typ účesu pre pánsku tohtoročnú módu.

Pánske účesy - fotogaléria

Účesy podľa typu tváre

Oblečenie s doplnkami a účes musia tvoriť jeden celok. Výber oblečenia je možno ľahší ako vybrať si ten správny účes. Určiť účes podľa typu tváre nie je jednoduché. Niekoľko rád ako to zistite : začešte vlasy dozadu a sledujte sa v zrkadle. Určte si typ tváre a začnite experimentovať. Skúšajte rôzne druhy inovačných účesov. Pokiaľ máte tvár vyššiu ako širšiu máte správny typ tvare. Ten najlepší účes pre oválnu tvár je skoro každý účes. Ideálna je dĺžka vlasov je po bradu, ktorý môžete ľahko natupírovať aby sa vás obličaj opticky natiahol. Keď máte výraznejšie lícne kosti skúste účes s objemom vlasov so zakrytím lícnych kostí, pier alebo tých časti, ktoré nechcete zvýrazniť. Špicaté vlasy dávajú ilúziu dĺžky. K oválnej tvári sa hodí aj účes z dlhých vlnitých vlasov. Je to perfektný mix zvlnených a pritom dlhých vlasov.
Ak máte okrúhlu tvár buďte opatrní. Nesprávnou voľbou účesu môžete pokaziť svoj vzhľad. Zamerať sa treba na účesy, ktoré by nerobili z vašej hlavy ešte väčšiu okrúhlosť. Správna dĺžka účesu je pod bradou, pretože to predlžuje rysy vašej tváre. Krátke strihy nie sú pre okrúhle tváre. Robia tvár širšiu. Ak máte krátke vlasy, dobre je natupírovať vlasy na vrchu hlavy. Tým že urobíte objem na hlave, tým sa bude zdať vaša tvár užšia. Ofina bude robiť vašu tvár širšou, keď ju budete mať príliš krátku alebo rovnú.
Srdcovitý typ tváre – široké čelo a malá vzdialenosť medzi čeľusťami. Vhodný je účes s riedkou ofinou, ktorá vám zúži čelo a dĺžkou vlasov po bradu, kde vám pridá na bohatosti. Kučeravé vlasy sú dobrým riešením.
Pre hranaté typy tváre sú zostrihané účesy alebo husté vlasy s cestičkou česanou na stranu najvhodnejšie, pretože zjemnia hranaté rysy. Rovná ofina a cestička na stred hlavy tomuto typu tváre nepristanú.
Pre ženy s obdĺžnikovou tvárou sú vhodné najlepšie krátke až stredne dlhé vlasy. Veľmi krátkym vlasom alebo veľmi dlhým sa je lepšie vyhnúť.

Účesy podľa typu tváre - fotogaléria
Starostlivosť o vlasy

Kvalitu vlasov ovplyvňuje viacero faktorov, medzi ne patrí genetika, vek, správna životospráva, samotná starostlivosť o vlasy.
Česanie vlasov - Vlasy je potrebné hlavne večer po celodennej námahe dobre rozčesať. No s česaním to tiež netreba preháňať. Dlhé česanie spôsobuje lámanie a vytrhávanie vlasov. Vlasový maz sa česaním presúva od korienkov ku končekom. To sa stáva keď používate nylonové kefy. Pri česaní s kvalitnou kefou z jemných štetín odstránite odumreté bunky a nečistoty.
Umývanie vlasov - Na umývanie vlasov je potrebné si zadovážiť kvalitný šampón a hlavne takýto šampón, ktorý je odporúčaný na váš druh vlasov. Nesprávny výber šampónu môže spôsobiť mastenie vlasov, vznik šupín, chrastičiek alebo aj svrbenie vlasovej pokožky. Preto je dobré vedieť aké mate vlasy a podľa toho si šampón aj kupovať. Umývanie vlasov robte vlažnou vodou, nikdy nie horúcou. Horúca voda vlasy oslabuje. Vlasy umývajte dvakrát. Jeden krát vlasy zbavíte nečistôt a druhý krát im dodáte výživu.
Sušenie vlasov je takisto škodlivé pre vaše vlasy, keď sušenie robíte zblízka alebo pri vysokej teplote. Najvhodnejšie je pomalé sušenie a nižšia teplota.
Pre väčší objem jemných vlasov nie je nutné nanášať veľa fixačných prípravkov, pretože vlas takúto tiaž neudrží. Veľa prípravkov dodá objem, ale vlasy sú bez lesku, správny je strih vlasov, najlepšie je poradiť sa s kaderníkom.
Poškodenie vlasov - Na poškodené vlasy použite vlasovú kúru s obsahom vitamínov, olejov a iných prísad, ktoré by častejším zábalom vrátili vlasom prirodzenú krásu a vlhkosť. Ak máte vlasové končeky rozstrapkané, skúste ich ostrihať. Po umytí vlasov používajte správny kondicionér na váš typ vlasov.
Zelený odtieň vlasov - Stáva sa, že vlasy počas leta, keď ste pri bazénoch, keď veľa plávate, nadobudnú vaše vlasy odtieň zelenej farby. Ako sa tomu vyhnúť? Existuje niekoľko riešení tohto problému. Na odstránenie zeleného odtieňa je potrebné umývanie vlasov s citrónovým šampónom alebo pomocou citrónovej šťavy, použitím paradajkovej šťavy alebo vyumývať vlasy s práškom do pečiva.
Jemnosť vlasov - Pri jemných vlasoch je potrebné vedieť, že na česanie používajte len špeciálne kefy nikdy nie nylonové. Umývajte vlasy šampónom na jemné vlasy a vo vlažnej vode. Nepoužívajte sprchu, pretože sprcha vám vlasy zamotáva. Na umyté vlasy používajte kondicionér. Na umyté vlasy je dobré používať aj regeneračný balzam, ktorý necháte pôsobiť 20 minút a potom opláchnete.
//PART 2